Folkowe nerki

22:44

Mam już na swoim koncie dość pokaźną ilość odszytych folkowych nerek. Chciałabym zaprezentować Wam część tej "kolekcji". Mamy góralskie kwiaty, łowickie wycinanki, pasiaki, matrioszkę, kaszubskie hafty... Macie faworytów? ;) 
I... będzie więcej! 
Przygotowuję się do festiwalu ETNOmania - 20.07, Wygiezłów pod Krakowem, widzimy się :) 
Joanka

You Might Also Like

14 komentarze

 1. Zobaczyłam jedną z Twoich folkowych nerek (konkretnie: tę czwartą) na stronie DaWanda i z miejsca się w niej zakochałam :) Zespół, w którym śpiewam, uszył sobie stroje z prawie identycznego materiału jak nerka druga, więc jest nie tylko piękna ale i bliska memu sercu. Do swoich faworytów dodam też szóstą - świetnie to wygląda: taka ładna inspiracja folkowymi motywami.
  Szczerze podziwiam Joanko to, co robisz, jesteś dla mnie olbrzymią inspiracją. Ja swoją przygodę z maszyną do szycia dopiero zaczynam i Twój blog jest jedną z głównych podpór mojej motywacji. Życzę dalszych sukcesów i jeszcze większej radości ze swojej pasji. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo, bardzo! Cieszę się, że takie wykorzystanie folkowych motywów się podoba i że to co robię może motywować :) Ze swojego przykładu wiem, że jeśli ma się w sobie za mało wiary w siebie to warto przejść przez chwile słabości z najbliższymi. Tobie też życzę powodzenia i wytrwałości później to już jest sama radość tworzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne! Wszystkie! Aż mi mowę odebrało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Są świetne, w szczególności biała skradła moje serce!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kaszubska moim zdecydowanym faworytem!!! Chociaż 4 i 5 też piękne :) Oj, chciało by się taką mieć, ale na ciążowy brzuch nijak nie wejdą :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że motyw folkowy coraz szerzej gości w modzie i design :) I słusznie! Moim zdaniem, jest się czym pochwalić, super!

  OdpowiedzUsuń
 7. O nie! Zakochałam się w pierwszej, niebieskiej z kwiatkami na wierzchu! Ale nie widzę jej na stronie Da Wandy :( kiedy bedzie dostępna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaszubki powstają bardzo sporadycznie, są bardzo unikatowe. Pojawią się znów prawdopodobnie w tej odsłonie w sierpniu :)

   Usuń
 8. koniecznie Kaszubska!!!! :) torba z juty jest super- dziękuję :) szykuję się na nerkę z wzorem mojej kochanej szwajcarii kaszubskiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaszubek nie mam chwilowo "na stanie", dam znać jak będą :)

   Usuń
 9. czy możesz mi ją odłożyć??? :)
  www.shekoku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow świetne!! a takie motywy teraz są bardzo na czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Swietne. Trudno wybrac faworyta.
  Szkoda ze akiurat 20.07 mam gosci bo Wygiełzów mam niedaleko

  OdpowiedzUsuń

Facebook