Wasze zdrowie!

17:23
Co to był za rok! Pełen nieprzeżytych wcześniej wrażeń i łez z powodów, z których nie miałam okazji wcześniej ryczeć: ślub, podróż w nieznane, zmiana mieszkania, przenosiny w sąsiedztwo lasu i nieoczekiwana miesięczna przerwa od zwykłego życia w postaci złamanego obojczyka. Moje zeszłoroczne plany blogowe wzięły łeb, ale czuję się usprawiedliwiona, bo spełniłam prawie całą listę marzeń z dotychczasowej listy życia! Ale nie martwcie się - lista jest zaktualizowana, a w efekcie długoterminowego braku szycia ubrań doprowadziłam swoją szafę do totalnej katastrofy i chodzę tylko w kilku ciuchach na zmianę. Stąd nowe plany noworoczne ;) Z osiągnięć na polu szyciowym mogę pochwalić się spełnieniem dwóch marzeń: zakupu przemysłowej stębnówki i otrzymania zabytkowego Singera. Z kolei Nowy Rok zacznę z dwiema nowymi, testowymi maszynami - będziecie o tym wiedzieć. Dla siebie tak naprawdę przez ten rok uszyłam niewiele: pokrowiec na matę i pasek do jogi, 2 opaski rowerowe (bo jedną oczywiście zdążyłam zgubić), kosmetyczkę, nieudany kardigan i przerobiłam kilka koszulek. No i powstało dzieło i duma mojego dotychczasowego mojego życia: suknia ślubna. Nie jest to jednak miarą tego roku - uszyłam setki rzeczy, które wywołały masę uśmiechów na innych twarzach, nie tylko mojej - dla takich radości się szyje i żyje :) Tworzę sobie też konkurenta w postaci Pawła, któremu szycie idzie już całkiem nieźle!


Tak naprawdę ramę posta, który chciałam dziś opublikować napisałam roboczo rok temu, po napisaniu tego KLIK. Wypisałam co konkretnie zrobię i miałam się tego trzymać z nadzieją, że opublikuję wpis bez potrzeby zmian treści. Wiadomo, że tak nie mogło wyjść i już więcej tego nie zrobię! Idę grzać wino, aby z grzańcem wybrać się dziś w las i wypić Wasze zdrowie! Bez Waszego nieustannego wsparcia byłoby ciężej i nie smakowałoby tak słodko. 

Życzę Wam niekończących się pokładów kreatywnej energii, która pomoże plany zmieniać w dokonane czyny! 

Joanka

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Tak pięknie napisałaś tego posta, że aż nie wiem co napisać a chce się pozostawić ślad, że byłam, że czytam, że podziwiam, że kibicuję i życzę żeby się działo samo dobre na drodze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzajemnie! Dzięki Wam jestem i ja, więc każdy ślad jest przemile widziany :) Niech się darzy!

   Usuń
 2. ehhh fajnie że jesteś zadowolona z minionego roku, u mnie tez łez było sporo liczę ze w 2016 wykaraskam się z kłopotów i rozterek
  Szczęsliwego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby! Kłopoty też uczą i też miałam ich sporo - najważniejsze, aby wyszły na dobre w jakiejkolwiek postaci :) Powodzenia!

   Usuń
 3. Ciekawy miałaś rok :) Oby kolejny był równie ciekawy, ale mniej bolesny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz tak naprawdę życzę sobie spokoju, bo działo się dużo :) Każdemu życzę takiej ilości miłych przewrotów!

   Usuń
 4. Nie ma co planować zbyt wiele, bo w międzyczasie sporo się zmienia! :) Ale sukcesów było w tym roku sporo i za to Cię podziwiam! I za Twoją piękną suknię też!

  OdpowiedzUsuń
 5. To cudowne gdy spełniają się nasze marzenia i realizują plany. Piękne podsumowanie. Niech ten Nowy Rok będzie jeszcze piękniejszy i pełen radości i szczęścia no i bez złamanych obojczyków ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego dobrego! A ż(sz)yciowych niespodzianek tylko z happy endem ;-) Jak wiać czasem wychodzą na dobre :-)

  OdpowiedzUsuń

Facebook